Careerian opinto-ohjaajat - Careeria

Careerian opinto-ohjaajien yhteystiedot

Careerian opinto-ohjaajat, toimipisteet ja vastuulla olevat yhteishaun tutkinnot

Näiden lisäksi toimipisteissä lukuisia jatkuvan haun tutkintoja. 

Alla olevat tiedot ovat voimassa 1.8.2020 alkaen.

Askola, Helkamäentie 32
Johanna Oljemark, johanna.oljemark@careeria.fi, 040 548 5993

  • Tutkinnot: pintakäsittelyalan pt, rakennusalan pt, sähkö- ja automaatioalan pt, talotekniikan pt

Helsinki, Lämmittäjänkatu 2 A
Sanna Laulumaa, sanna.laulumaa@careeria.fi, 044 737 2436

  • Tutkinnot: sosiaali- ja terveysalan pt, valma-koulutus

Porvoo, Ammattitie
Maija-Riitta Kuusitunturi, maija-riitta.kuusitunturi, 040 161 5552

  • Tutkinnot: turvallisuusalan pt

Porvoo, Hevosenkengänkatu
Sanna Laulumaa, sanna.laulumaa@careeria.fi, 044 737 2436

  • Tutkinnot: liiketoiminnan pt, tieto- ja viestintätekniikan pt

Marja-Leena Lehtimäki, marja-leena.lehtimaki@careeria.fi, 044 737 2443

  • Tutkinnot: sosiaali- ja terveysalan pt

Linda Blomander, linda.blomander@careeria.fi, 044 737 2465

  • Examen: grundexamen i affärsverksamhet

Porvoo, Perämiehentie
Sirpa Harju, sirpa.harju@careeria.fi, 040 537 5232

  • Tutkinnot: elintarvikealan pt, media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, prosessiteollisuuden pt, sähkö- ja automaatioalan pt, tieto- ja viestintätekniikan pt, valma-koulutus

Linda Blomander, linda.blomander@careeria.fi, 044 737 2465

  • Tutkinnot: autoalan pt, kone- ja tuotantotekniikan pt, logistiikan pt

Porvoo, Pomo-talo, Aleksanterinkatu
Maija-Riitta Kuusitunturi, maija-riitta.kuusitunturi, 040 161 5552

  • Tutkinnot: hius- ja kauneudenhoitoalan pt, matkailualan pt, ravintola- ja catering-alan pt

Vantaa
Riina Salminen, riina.salminen@careeria.fi, 040 643 3938

  • Tutkinnot: liiketoiminnan pt, sosiaali- ja terveysalan pt, tieto- ja viestintätekniikan pt

Peruskoulujen kummiopot /
Grundskolornas kontaktpersoner

AE-koulu, Sanna Laulumaa, 044 737 2436, sanna.laulumaa@careeria.fi 
Askola, Johanna Oljemark, 040 548 5993, johanna.oljemark@careeria.fi 
Linnajoki, Maija-Riitta Kuusitunturi, 040 161 5552, maija-riitta.kuusitunturi@careeria.fi
Loviisa, Johanna Oljemark 040 548 5993, johanna.oljemark@careeria.fi
Lovisavikens skola, Linda Blomander 044 737 2465 linda.blomander@careeria.fi 
Lyceiparkens skola, Linda Blomander 044 737 2465 linda.blomander@careeria.fi
Pornainen,  Sanna Laulumaa, 044 737 2436, sanna.laulumaa@careeria.fi
Pääskytie, Linda Blomander 0447372465 linda.blomander@careeria.fi 
Sipoo,  Maija-Riitta Kuusitunturi, 040 161 5552, maija-riitta.kuusitunturi@careeria.fi
Strömborgska skolan, Linda Blomander 044 737 2465 linda.blomander@careeria.fi
Vantaa, Riina Salminen, 0400 360 274, riina.salminen@careeria.fi

Ammatti-ja erikoisammattitutkintojen opinto-ohjaus:
opinto-ohjaajat@careeria.fi