Careerias studiehandledare - Careeria

Careerias studiehandledare

Careerias studiehandledare enligt verksamhetsställe

Askola, Helkamäkivägen 32
Johanna Oljemark, johanna.oljemark@careeria.fi, 040 548 5993

Helsingfors, Eldaregatan 2 A
Sanna Laulumaa, sanna.laulumaa@careeria.fi, 044 737 2436

Borgå, Yrkesvägen
Maija-Riitta Kuusitunturi, maija-riitta.kuusitunturi@careeria.fi, 040 161 5552

Borgå, Hästskogatan
Sanna Laulumaa, sanna.laulumaa@careeria.fi, 044 737 2436

Marja-Leena Lehtimäki, marja-leena.lehtimaki@careeria.fi, 044 737 2443

Linda Blomander, linda.blomander@careeria.fi, 044 737 2465 (studiehandledare för svenskspråkiga studerande)

Borgå, Styrmansvägen
Sirpa Harju, sirpa.harju@careeria.fi, 040 537 5232

Linda Blomander, linda.blomander@careeria.fi, 044 737 2465

Borgå, Pomo-huset, Alexandersgatan

Maija-Riitta Kuusitunturi, maija-riitta.kuusitunturi@careeria.fi, 040 161 5552

Vanda
Riina Salminen, riina.salminen@careeria.fi, 040 643 3938

Grundskolornas kontaktpersoner

AE-koulu, Sanna Laulumaa, 044 737 2436, sanna.laulumaa@careeria.fi 
Askola, Johanna Oljemark, 040 548 5993, johanna.oljemark@careeria.fi 
Linnajoki, Maija-Riitta Kuusitunturi, 040 161 5552, maija-riitta.kuusitunturi@careeria.fi
Loviisa, Johanna Oljemark 040 548 5993, johanna.oljemark@careeria.fi
Lovisavikens skola, Linda Blomander 044 737 2465 linda.blomander@careeria.fi 
Lyceiparkens skola, Linda Blomander 044 737 2465 linda.blomander@careeria.fi
Pornainen,  Sanna Laulumaa, 044 737 2436, sanna.laulumaa@careeria.fi
Pääskytie, Linda Blomander 0447372465 linda.blomander@careeria.fi 
Sipoo,  Maija-Riitta Kuusitunturi, 040 161 5552, maija-riitta.kuusitunturi@careeria.fi
Strömborgska skolan, Linda Blomander 044 737 2465 linda.blomander@careeria.fi
Vantaa, Riina Salminen, 0400 360 274, riina.salminen@careeria.fi


opinto-ohjaajat@careeria.fi